چگونه باید اظهارنامه اشخاص حقوقی را تدوین و ارسال کرد؟ سپیدار سیستم | تکس مپ

۲– ﻫﺮ ﺷﺨﺺ ﺣقیقی ﺍیرانی ﻣقیم ﺍیران ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ کلیه ﺩﺭﺁﻣﺪﻫﺎیی که ﺩﺭ ایران یا ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﺍیران ﺗﺤﺼیل می نماید. فیلدهای اطلاعاتی «هزینه حق حضور در جلسات هیئت‌مدیره» به جدول اضافه شده است. فیلدهای «ذخایر»، «بدهی‌های مرتبط با دارایی‌های غیرجاری نگهداری شده برای فروش» اضافه شده است.

فرم تأیید نهایی اطلاعات

کلیه مالکین اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی نسبت به اموال یا املاک خود واقع در ایران طبق مقررات باب دوم. باید مانده سود و زیان سال های قبل و گردش حساب شرکتی یا شخصی در اظهار نامه ارائه شود. اشخاص حقیقی (تنها کسانی که دفاتر پلمپ دارند) و حقوقی باید شماره ثبت دفاتر پلمپ خود را در اظهارنامه مورد نظر وارد کنند. باید اظهارنامه عدم فعالیت را در زمان مقرر به اداره مالیات ارسال نمایند.

ثبت نام اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

قصد داریم در ادامه به صورت مشروح نحوه تکمیل تک‌تک فرم‌ها و جدول‌های اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی را آموزش دهیم. اظهارنامه اصلی هر مؤدی به رنگ آبی نمایش داده می‌شود و وضعیت اظهارنامه در باکس مربوط به آن قابل‌مشاهده است. درصورتی‌که اطلاعات بلافاصله به‌روز نشد، تأمل نموده و مجدد تلاش نمایید.

  • دوست عزیز ثبت نام در سایت tax.gov جهت دریافت کد اقتصادی جدید است .
  • دومین تفاوت اظهارنامه جایگزین و اصلاحی، میزان حساسیت این دو اظهارنامه از دیدگاه سازمان امور مالیاتی است.
  • بسیاری از قوانین و ماده‌های آورده شده ساده‌سازی شده‌اند و به‌راحتی می‌توان به آن‌ها رجوع کرد.
  • اصلی ترین دلیل حذف مواد مالیاتی مربوط به موضوع محاسبه و تشخیص مالیات بصورت علی الراس ، تکریم مودیان مالیاتی و نیز راه اندازی طرح جامع مالیاتی به‌عنوان کلیدی‌ ترین محور اصلاح نظام مالیاتی و بزرگ ‌ترین پروژه فناوری اطلاعات در حوزه اقتصادی است .
  • از این رو مودیان مالیاتی هیچ گونه مراجعه حضوری ندارند و در همین سامانه می توانند ابلاغیه مالیات سال 1401 را دریافت کنند.
  • پس در همین ابتدا بدانید که اظهارنامه مالیاتی 1400 مربوط به عملکرد شما در سال 99 می باشد.
چگونه باید اظهارنامه اشخاص حقوقی را تدوین و ارسال کرد؟ سپیدار سیستم | تکس مپ

در ادامه به نحوه ارائه و تکمیل اظهارنامه مالیاتی می پردازیم که راهنمای مناسب شما خواهد بود. شامل اطلاعات فهرست دفاتر قانونی است که به دو دسته دفاتر دستی و دفاتر ماشینی (مکانیزه – الکترونیکی) است که در صورت ثبت پاسخ «بلی» برای «سؤال شماره 7» در جدول اطلاعات اختصاصی، این جدول فعال و تکمیل اطلاعات آن و ثبت کد رهگیری اجباری خواهد بود. لازم است که چه در هنگام ثبت نام و چه در هنگام ثبت اظهارنامه مالیاتی ۹۹ دقت کافی به عمل آید ، اما اگر اطلاعاتی اشتباه وارد شود و یا به هر علتی نیاز به ویرایش اطلاعات وجود داشته باشد ، تا 30 روز فرصت ویرایش وجود دارد .

تولید اظهارنامه برآوردی و صدور برگ ارزیابی مالیات بر درآمد برخی اشخاص به شیوه ای جدید

اما اگر در یک محل، چند نوع فعالیت صنفی انجام می شود، برای تک تک فعالیت ها، نیاز به ثبت نام نیست. گواهی حساب های سال های قبل مودی مالیاتی برای بررسی ممیز اداره مالیات. کلیه شخصیت های حقوقی که در ایران مشغول به فعالیت بوده و معاف از مالیات نیستند (مثل ناشران). این اشخاص دارای حقوق تکالیف و اموالی هستند که به طور کلی از اموال و حقوق و دارایی افرادی که آن را تشکیل می دهند جداست و دارای کلیه حقوق و تکالیفی می باشند که قانون برای اشخاص حقیقی شناخته است مگر آن چه که ملازمه با طبیعت و فطرت و سرشت انسانی دارد و مختص انسان است. تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به حسابداری دات کام می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.