پیام تبریک و اس ام اس مبعث رسول پیامبر اکرم (ص)

اس ام اس مبعث رسول

شیعیان معبث پیامبر را جشن می‌گیرند. در روایات اسلامی نیز به اعمالی مانند نماز و غسل مستحب برای این روز اشاره شده‌ است. شیعیان این روز را جشن برپا می‌کنند و اس ام اس مبعث رسول را برای هم می‌فرستند. جالب است بدانید که سنی‌ها نیز درباره نزول قرآن و بعثت پیامبر روایاتی دارند. بنابراین می‌توان فارغ سنی یا شیعی بودن مسلمانان، پیام‌های روز مبعث را ردوبدل کرد.

چند نمونه اس ام اس مبعث رسول اکرم

روایات حکایت از آن دارند که حضرت محمد در غار حرا مشغول عبادت، راز و نیاز بوده که جبرئیل آیاتی از قرآن مجید را بر وی نازل می‌کند. امام حسن عسکری هم در این باره اشاره می‌کنند که وقتی پیامبر به چهل سالگی رسیدند، به عنوان بهترین و خاشع‌ترین قلب در میان مردم، انتخاب شد. در این زمان درهای آسمان گشوده و ملائک نازل شدند. پیامبر به آنها می‌نگریست. در این حین جبرئیل به سمت پیامبر آمد و گفت: «اى محمد! اِقْرَاْ بِاسْمِ رَبِّک الَّذی خَلَقَ. خَلَقَ الْاِنسانَ مِنْ عَلَقَ. اِقْرَا وَ رَبُّک الْاَکرَمُ. اَلَّذی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ.» به این معنی که «قرآن را به نام پروردگارت -که هستی را آفرید- بخوان، هم او که انسان را از خون بسته آفرید. بخوان که پروردگارت از همه ارجمندتر است. هم او که با قلم تعلیم داد و آن چه را که انسان نمى‌دانست، به او آموخت.»

مبعث پیامبر (ص) یکی از مهم‌ترین وقایع برای مسلمان شیعی و سنی به حساب می‌آید. اس ام اس مبعث رسول اکرم می‌تواند برای افرادی که این خوشحالی را با دیگران به اشتراک می‌گذارند، کاربردی است. در این مقاله از مجله ایده پردازان سعی می‌کنیم که چندین پیام تبریک مبعث پیامبر (ص) را ارائه دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

مبعث پیامبر اکرم حضرت محمد (ص)

امتیاز به این مطلب

[کل: ۰ میانگین: ۰]منبع

در آیه ۲ سوره جمعه آمده است: «هُوَ الّذی بَعَثَ فِی اْلأُمِّیِّینَ رَسُولاً مِنْهُمْ یَتْلُوا عَلَیْهِمْ آیاتِهِ وَ یُزَکِّیهِمْ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَهَ وَ إِنْ کانُوا مِنْ قَبْلُ لَفی ضَلالٍ مُبینٍ» و به این معنی است که «اوست خدایی که در میان جمعیت درس نخوانده، پیامبری را از خود آنان مبعوث کرد، تا آیات الهی را بر آنان بخواند. آنان را پاک سازد و کتاب و حکمت تعلیم دهد، هر چند پیش از آن در گمراهی آشکاری بودند.»

پیام تبریک مبعث پیامبر

پس از آن، جبرئیل به سوی خداوند بازگشت و پیامبر که مبهوت عظمت الهی بود، از کوه پایین آمد. اگرچه پیامبر از بازخورد قریشیان می‌ترسید، اما خدا قلب او را سرشار از شجاعت کرد تا این راه بزرگ را با موفقیت ادامه دهد.

باورهای مسلمانان درباره مبعث

عید مبعث مبارک

چند پیامک مبعث پیامبر اکرم

گاهی اس ام اس مبعث رسول اکرم در قالب شعر است. در ادامه چند نمونه از این پیامک‌های تبریک مبعث حضرت محمد را ارائه خواهیم داد.

جمع‌بندی

مورخان هم بر این باور هستند که در سال ۶۰۹ میلادی، حضرت محمد در غار حرا به پیامبری برگزیده شد. تا به این ترتیب، چندخدایی و بت‌پرستی از بین برود و مردم تنها خدای واحد را ستایش کنند. در ضمن پیامبر واسطی برای ارائه وحی الهی به مردم قرار گرفت.

چگونگی بعثت پیامبر