طراحی ویلا چیست؟

حال در ادامه، توضیح مفصلی در رابطه با انواع این سبکها داریم تا بتوانید انتخاب درستی برای طراحی ویلا در زمین ۳۰۰ متری داشته باشید و بهترین بهره را از طریق تخصصهای گروه معماری بام هزینه طراحی داخلی ویلا ببرید. البته در طراحی و ساخت ویلا باید توجه داشته باشید تا کار خود را به یک گروه حرفهای بسپارید تا در نهایت بهترین نتیجه را بگیرید. همچنین شما باید یک تیم بسیار قوی را برای طراحی داخلی ویلا انتخاب کنید. درخت کاری، کاشت گل و گیاه، ساخت آلاچیق، حوض، آبنما و استخر از جمله خدماتی است که توسط متخصصین طراحی و اجرای فضای سبز مشهد انجام می شود.طراحی آبنما یکی از ارکان مهم محوطه سازی است چرا که زیبایی خاص و ویژه ای به محیط می دهد. طراحی ایده آل ویلا باید به گونه ای باشد که ویلا را خاص تر، زیباتر و دلنشین تر کند تا شما از اقامت در ویلای خود لذت بیشتری ببرید.

به عنوان مثال؛ هزینه طراحی باغ ویلاها به سبک های متعدد که به آن اشاره نمودیم، متغیر است. زمانی که طراحی ویلا کوچک آغاز می گردد باید فضاهای داخل ویلا مشخص شود. در بین پروژه های معماری، ویلا ها جایگاه خاصی بین طراحان ساختمان ها دارند چرا که برای طراحی پلان ویلا و در مرحله نقشه کشی ساختمان ویلا، دست باز تری داشته و می توانند حین ترسیم و طراحی نقشه از ذوق و سلیقه به همراه خلاقیت خود نیز بهره بیشتری ببرند، که در نتیجه طراحی ساختمان ویلا به لحاظ کمی وکیفی نسبت به ساختمان های شهری و مسکونی در همه زمینه ها (انتخاب المانها و عناصر مورد استفاده در طراحی) متنوع تر می باشد. قرار دادن چراغ در دیوار و سقف و همچنین پنجره های مناسب از جمله راه هایی است که می توان نورپردازی را کنترل کرد.

همچنین دیوار های نشیمن را می توانید با توجه به نوع سبکی که در ویلا اجرا کرده اید طراحی کنید. این نقش در سال 2017 در طراحی داخلی علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده است. به مرور زمان و شایع شدن استفاده از هوش مصنوعی در ویلاهای شمال کشور، این مورد در تعیین قیمت خانه نقش پررنگ تری خواهد یافت. تعرفه طراحی ویلا نسبت به ساخت ویلا پایین تر است، چرا که در طراحی شما فقط تعیین کننده چگونگی ساختن و اجرای ویلا هستید. به ساختمان که نزدیک می شویم، جزئیات کلاسیک آن بیش تر به چشم می آیند. برای طراحی حیاط ویلاهای سنتی، بهتر است از همان حوضهای سبک سنتی استفاده کنید تا سنتی بودن ساختمانتان،بیشتر به چشم بخورد.

رنگ ها از جمله مهم ترین و موثر ترین عوامل جهت فضاسازی در محیط های مختلف بخصوص ویلاها می باشند که اگر شما قصد خرید ویلا داشته باشید باید حتما این نکته را مد نظر داشته باشید. همانطور که در بالا ، روند و ایده های مورد استفاده در این ویلا اشاره شد ، باید به نکات و اصولی طراحی ویلا در داخل و نما به خوبی توجه کنید . نمی توان اهمیت این نکات را ندید گرفت ولی در این میان بایدها و نبایدهایی وجود دارد که شما را در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان هدایت می کند. این تصور که اجازه استفاده از رنگ های مختلف در فضای داخلی ویلا وجود ندارد، اشتباه است. رعایت اصول طراحی، زیبایی و شیک بودن فضا نیز در کنار دیگر آیتمها از اهمیت ویژهای برخوردار است. تعیین سبک در مرحله طراحی اهمیت بسیار زیادی دارد به نحوی که تمامی اصول و قواعد ساخت و ساز را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد. اگر شما هم قصد دارید تا ویلای خودتان را لوکس بسازید یا ویلایی را که دارید تعمیر کنید و به صورت لوکس درآورید در ادامه ی مقاله همراه ما باشید. به آلبوم تصویری گردآوری شده در ادامه نوشتار توجه کنید.

اتاق نشیمن نیازمند یک فضای باز است چرا که وسایل مورد استفاده در این اتاق بسیار زیاد است و باید به گونه ای طراحی شود که شما بتوانید به راحتی تغییر دکوراسیون دهید. این گونه تصور می شود که افرادی که ویلا دارند دارای زندگی مرفه هستند. از جمله عواملی که می تواند تاثیر مثبتی بر روی مشتریان برای خرید ویلا داشته باشد، مساحت زیاد زمین ویلا است. اهمیت طراحی داخلی ویلا بسیار زیاد می باشد و افراد معمولا هنگام خرید ویلا این نکته را مد نظر دارند. بر عکس جهت طراحی ویلا ها می بایست بادقت بیشتری از الگو های رنگی استفاده کرد و دست طراحان برای انتخاب بسیار باز است.پس اگر قصد خرید ویلا دارید در ادامه با جذاب ترین و مهیج ترین رنگ ها جهت طراحی ویلا آشنا خواهیم شد.

البته ممکن است استفاده از این رنگ در محیط ویلا سبب ایجاد نابهنجاری در فضا شود از همین رو می توان در کنار آن از رنگ های کرم یا سفید استفاده کرد. برای مثال تصور کنید درون ویلا، پنجره های بزرگی تعبیه شده است و ممکن است در نگاه اول، ویلا را به یک محیط مخوف و تاریک تبدیل کند. برای مثال در صورتی که قصد دارید از رنگ قهوه ای برای فضاسازی و چیدمان دکوراسیون داخلی ویلای خود استفاده نمایید می بایست از این رنگ در نقاط مختلف ویلا استفاده کنید. چنانچه قصد دارید از رنگ های نارنجی و زرد جهت فضاسازی داخلی ویلا استفاده نمایید می بایست از مکمل های این دو رنگ کمک بگیرید چرا که این دو رنگ به تنهایی فضا را کسل کننده کرده و در طولانی مدت چشم افراد را اذیت خواهد کرد. این موضوع علاوه بر اینکه روشنایی طبیعی فضا را افزایش می دهد با کمک الگو های نور پردازی، به چشم نوازی ویلا نیز کمک خواهد کرد. ویلا از جمله محیط های چشم نوازی است که جذاب بودن آن برای مشتریان بسیار مهم است.

در چنین حالتی رنگ قرمز به تعادل می رسد، همچنین برای حفظ هارمونی رنگ ها در طراحی ویلای لاکچری از رنگ های هم خانواده قرمز نیز استفاده می شود. به این ترتیب می توان تعادل را در فضا ایجاد کرده و از تناژ رنگی قرمز نیز کمک گرفت. البته تنوع متریال مورد استفاده در ساخت ویلا باعث شده که شما قسمت های جذاب دیگر از نظر طرح و رنگ داشته باشید، مثلاً در این سازه ترموود هم به کار رفته که نقش زیبای چوب را برای سقف تراس ایجاد کرده است. در مراحل اولیهای که قصد طراحی ویلا در زمین ۳۰۰ متری صورت میگیرد، به دلیل این که این متراژ زمین مناسب میباشد، برای طراحی ویلا دست معمار را باز میگذارد و به عنوان یک ویلای خاص و لاکچری به حساب میآید. طراحی زمین بازی را هم در محوطه فراموش نکنید بسته به مساحت زمین ویلا شما میتوانید یک زمین ورزشی و بازی داشته باشید. در حقیقت ویلا ها محیط هایی هستند که می بایست متفاوت با محیط های بسته و تنگ و تاریک شهری باشند. همانطور که گفته شد، طراحی دکوراسیون ویلا به مولفههای مختلفی بستگی دارد که این مولفهها نیز با توجه به نوع ویلا ممکن است تغییر کنند.

برای هرچه زیباتر کردن اتاق نشیمن می توانید کف سازی مناسب مثل پارکت یا سرامیک و همچنین سقف های کاذب طرح دار استفاده کنید. از طرفی شما می توانید شومینه های مصنوعی در اتاق نشیمن تعبیه کنید و از طرفی می توانید شومینه های واقعی تعبیه کنید. در کشور فرانسه به سبک کلاسیک سبک لولایی و در انگلستان به این سبک ویکتوریا میگویند. در سبک ویلا مدرن نور پردازی می تواند به صورت گسترده بر روی جداره ها تابیده شود و یا اینکه با ریتمی مشخص و پراکنده نقش نور را بر روی صفحات مختلف بگسترانیم. بهره گیری از صندلی های متفاوت به همراه کنسول و دیوار کوب های خاص نیز نقش به سزایی در ایجاد این تفاوت حاصل می کند. معماری داخلی انتخاب حرفه ای رنگ ها، بافت ها و مواد تکمیل شده که به برجسته تر کردن اشراف و لوکس بودن زیبایی داخلی کمک می کند. ویلا های نیمه دوبلکس به آن دسته از خانه ها گفته می شود که طبقه ی دوم آن ها فضای بسیار کوچک تر با سقفی کوتاه تر دارد. اما در عمل و در حقیقت، آن دسته از طراحانی که تمایل دارند نمونه کارهای آنها متمایز از نمونه های اجرا شده در ویلاهای قبلی باشد باید محدودیتها را بشکنند و پا را از مرزهای محوطه سازی فراتر بگذارند.

اتاق خواب های ویلا مکانی برای استراحت و آرامش بیشتر ساکنین است. در این مورد، می توانید با استفاده از یک شومینه مدرن اتاق نشیمن ویلای خود را به بهترین نحو تزیین نمایید. طراحی ویلا یکی از مهم ترین بخش ها برای داشتن یک ویلای زیبا و کاربردی می باشد. از همین رو در بخش دکوراسیون داخلی محیط، شناخت و آگاهی از استفاده مناسب از رنگ ها بسیار مهم و حیاتی است. از همین رو فعالیت در این حوزه نیازمند دقت و توجه بالایی است. برای آن که از رنگ قرمز در محیط های مختلف استفاده کرد می بایست جسارت بالایی داشته باشیم.

به این صورت که همه امکاناتی را که می توان در یک ویلا بزرگ طراحی کرد اکنون در طراحی نقشه ویلای کوچک اجرایی کرد. همچنین ساخت یک شومینه سنگی بسیار اتاق نشیمن را زیبا می کند. زیبایی عنصری است که آرامش انسان را دو چندان می کند. راهرو داخلی ویلا همواره از اولین قسمت هایی است که مشاهده می شود از این رو سعی کنید از این قسمت مهم به سادگی گذر نکنید. فضا و طبیعت اطراف ساختمان و رنگ سنگ نماهای به کار رفته در طراحی ها را می توان از دیگر نکات مهم در طراحی دکوراسیون خارجی ویلا دانست، در ادامه به بررسی چند نمای خارجی ویلا می پردازیم و در مباحث بعدی بیشتر در مورد دکوراسیون خارجی ساختمان ها بحث خواهیم کرد.