دکوراسیون داخلی منزل کوچک، چیدمان منزل کوچک

همانطور که می دانید طراحی و دکوراسیون داخلی صرفا معطوف به منازل و ساختمان های مسکونی نمی باشد، بلکه دکوراسیون فضای داخلی می تواند برای پاساژ ها و مراکز تجاری، دفاتر مدیریتی، هتل ها، بیمارستان ها، بانک ها، اداره جات و شرکت های مختلف می تواند انجام شود. در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب به چه نکاتی توجه کنیم؟ انجام میشود. هرچه مصالح به کار رفته در ساخت ویلا گرانتر و مرغوبتر باشند، قیمت ویلای نیم پیلوت برای فروش هم بیشتر میباشد. آشپزخانه فضایی هست که هرچه روشنتر باشه، حس بهتری رو منتقل میکنه. حفظ حریم از مسائلی هست که در اتاق خواب اهمیت زیادی پیدا میکنه. در سبک روستیک هم از این نمای ساده الهام گرفته میشود؛ صاحبخانه با مهمانهایش تعارف ندارد؛ صمیمت در خانههای روستیک حرف اول را میزند. ترکیب آبی و سفید یونانی، در کنار طرحهای الهام گرفته از سبک مراکشی و طاق و قوسهای ایتالیایی فضایی صمیمی و دلنشین ایجاد میکنن. فضای نشیمن در صورت وجود بهتره در کنار پنجره، شومینه یا قفسه کتابخونه باشه. پوشش دیوار چه رنگ و چه کاغذرنگی بهتره فضایی خنثی رو ایجاد کنه تا تنوع بافت و رنگ و طرح سایر وسایل رو تلطیف کنه.

اولین مورد مهم این است که باید حتما مشخص کنید که برای چه فضایی کارفرما احتیاج به طراحی و مشاوره دارد. پس اولین قدم در طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب سبک هست. در طراحی دکوراسیون داخلی منزل نوع عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون و همچنین چیدمان این عناصر از اهمیت فوق العاده ایی برخوردار است و اغلب طراحان موفق با توجه به این عوامل بهترین و مناسب ترین طراحی را انجام می دهند. رنگهای ملایم و عناصر طبیعی هم بیشترین کاربرد رو در این سبک دارن. در اتاق خواب مستر به دلیل فضای محدود، عملکردهای متفاوت و مبلمان متنوعی که داره، هماهنگی و تعادل برقرار کردن بین این عناصر خیلی ضروری هست.

هم چنین به کار بردن آباژور و چراغ های فانتزی نیز می تواند انتخاب بسیار هوشمندانه ای به این منظور باشد. هم اضافه میشه. ابعاد تمامی اینها هم باتوجه به فضایی که در اختیار دارن باید انتخاب بشه؛ نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک، کاملا متناسب فضا. اتاق های خواب در فضایی کاملا مجزا باید جانمایی شود. از جمله می توان به طراحی کابینت های آشپزخانه اشاره کرد که به سبک ممبران طراحی شده اند. مسلما اتاقی که برای کودک و نوزاد طراحی میشه باید شاد و سرزنده با ترکیبی از رنگهای ملایم و پر انرژی باشه. اگر چنین چیزی ممکن نبود با پارتیشن میشه این محدودیت رو ایجاد کرد.

سبک یا مکتب ذن ریشه در فرهنگ ژاپنی داره و خب در آسیای شرقی بیشتر از هر جای دیگه طرفدار پیدا کرده. کاکتوسها نیز اکنون جای خود را دل خانوادهها و خانههای کوچک 30 تا 70 متری باز کردهاند و میتوانند ایده خوبی برای طراحی داخلی منزل باشند. حتی نورپردازی سقف به شکل ستاره و تداعی آسمان، برای سنی که تاریکی یک ترس به شمار میاد، ایده خوبی هست. علم و دانش مهندس طراحی داخلی نسبت به دکوراتور بیشتر است، مهندسان طراحی داخلی در آموزش های دانشگاهی موضوعات زیادی در این زمینه مانند رنگ شناسی، شناخت مصالح ساختمانی، برنامه های کامپیوتری طراحی و.. معمولاً ترکیب رنگ ها برای طراحی دکوراسیون منزلی فوق العاده شیک با مشورت با دکوراتورها نیز قابل انجام است. هزاران نورافکن و چندین پروژکتور با رنگهای متفاوت در طراحی این آبنما به کار رفته و نه تنها از تمام زوایای دریاچه و برخی ساختمانهای اطراف قابل مشاهده است، بلکه حتی از بیش از ۲۰ مایل دورتر دیده میشود. وقتی از فضای نشیمن در اتاق خواب مستر صحبت میشه، احتمالا تصور اشتباهی در ذهنتون شکل بگیره، اما معمولا نشیمن اتاق خواب به فضایی برای یک گفتوگوی دو نفره گفته میشه که با دو مبل و یک میز هم قابل اجراست.

این سبک چون سبکی تلفیقی است در اکثر منازل و اماکن ممکن است به چشم بخورد. ترکیب رنگی استفاده شده در دکوراسیون اتاق پسرانه سفید، قهوه ای و تنالیته خاصی از رنگ سبز است که به اکر و خردلی می گراید. طراحی داخلی حرفه ای است که بر معماری و برنامه ریزی برای فضاها متمرکز می شود. اگر شما قصد دارید که یک خانه باغ سنتی برای خود طراحی کنید و بسازید، و یا می خواهید یک خانه باغ سنتی خریداری کرده و در آن زندگی کنید؛ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید و کاربردی ای دریافت کنید و بتوانید از آن ها به بهترین شیوه استفاده کنید. او قبلا در ظرف سفالی سورمهای رنگ این دیش گاردن یک بونسای داشته که خشک شده و حالا از گلدان آن استفاده کرده و این کاکتوسهای زیبا را درون آن کاشته است. در ادامه این مطلب سعی کرده ایم تعدادی از زیباترین مدل های تزیین شده دکوراسیون داخلی اتاق خواب با کفپوش، دیوارپوش و مبلمان چوبی را جمع آوری کنیم تا زیبایی واقعی یک طرح تمام چوب در دکوراسیون داخلی را نظاره گر باشیم.

اما در عین حال ممکن است خیلی زود این اشتیاق جای خود را به سردرگمی بدهد. در وهله اول سعی کنید بافتهای مختلف رو در عین هماهنگی کنار هم به کار ببرین، مثلا مبلمان چوبی در کنار میزهای فلزی، فرشهای پشمی، لوسترهای کریستال و … بهتره ابزاری که مدام ازشون استفاده میشه، مثل مایکروویو در ارتفاع مناسب نصب بشن، البته به حضور بچهها در آشپزخانه هم توجه داشته باشین. تاثیر نور در رشد موضوع مهمی در بحث تربیت کودک هست، پس به وجود نور طبیعی حدالامکان یا نورپردازی مصنوعی صحیح توجه کافی داشته باشین. آرتدکو در قرن بیستم غوغایی به پا کرد و انقلابی بود در زمانی که سبک ویکتوریایی میدونداری میکرد. برای نشیمن هرچه فضا به شکل مربع نزدیکتر باشه، کاربرد بیشتری داره چون درواقع نشیمن برای دورهمی خانوادگی استفاده میشه و قراره زمانی رو با هم در کنار آتش شومینه یا به دیدن تلویزیون سپری کنن، پس شکلهای مرکزگرا بهتر از هر نمونهای جواب میدن. اتاقی که برای کودک طراحی میشه باید به گونهای باشه که اگر بچه حتی تنها در اتاق زمانی رو سپری میکنه، خطری تهدیدش نکنه؛ ترجیحا تراس یا بالکن نداشته باشه، وسایل نوک تیز و گوشهدار نداشته باشه، مبلمان بزرگ و سنگین به دیوار یا زمین پیچ بشن که در صورت تکون دادن، روی کودک برنگردن و کشوها ترجیحا بسته یا در ارتفاع بالاتر باشن.

مثلا میز جلو مبلی دو سوم بزرگترین مبل باشه، مبل اصلی دو سوم قالیچه یا فرش رو در بر بگیره، مساحت فرشی که بین مبلها پهن میشه، دو سوم مساحت مجموع مبلمان باشه و به همین ترتیب در تابلوها و سایر موارد این نسبت رعایت بشه. تفاوت سبک صنعتی با سایر سبک ها در طراحی داخلی در همین مورد است. استفاده از خدمات طراحی داخلی به چه کسانی توصیه می شود؟ با توجه به نوع درختی که چوب را از آن استخراج می کنید، نوع کاربرد و میزان تغییرات متفاوت خواهد بود. در طراحی داخلی منزل به چه نکاتی باید توجه کرد؟ طراحی اتاقهای سفارشی از استودیو تا سه اتاق خواب این آسمانخراش توسط طراح شناخته شده بینالمللی Tony طراحی شده است. به عنوان مثال، طراحان این را به شما خواهند گفت که میزهای عسلی مبل ها نسبت شان سه چهارم طول یک مبل که رو به روی آن است، باید باشد. اکثر طراحان و دکوراتورها ترجیح میدن از تناسبات طلایی در چیدمان استفاده کنن و به زبان ساده نسبت دو به سه معقولترین راه برای چینش صحیح مبلمان در یک فضا به حساب میاد. به چه معنی؟ یعنی شما باید اسباب آسایش و راحتی رو در کنار عناصر زیباشناختی توامان داشته باشین.

گیاهها نقش تعیینکنندهای در این سبک دارن و بهتره فضای بیرون رو به درون بیارین. ظروف ترجیحا اگر نزدیک ماشین ظرفشویی یا سینک قرار بگیرن، بهتره. در مورد پذیرایی به دلیل اینکه معمولا به فضای بیشتری احتیاج داریم، هرچه به شکل مستطیل نزدیک باشه، البته مستطیل نزدیک به مربع و ترجیحا با تناسبات 2 به 3، کاربرد بیشتری داره . متریال مورد استفاده در گذشته بیشتر چوب با رنگهای طبیعی بوده و به همین دلیل اکثر آشپزخانهها فضایی تیره داشتن اما امروزه متریال مختلف مثل امدیاف باعث شده تنوع رنگی هم افزایش پیدا کنه. رنگ های روشن مثل سفید و کرم باعث می شود تا فضای محیط بزرگتر دیده شود. استفاده بیش از حد از اکسسوری و همچنین شلوغی فضای خانه، باعث سردرگمی و عدم زیبایی می شود. نلات سیمانی را می توان با دست، پمپ و یا جریان ثقلی بر روی قسمتهای تعمیری اعمال نمود. طرح های بزرگ انتخاب کرده و بعد از پایان کار با انعکاس طرح روی یکی از لوازم، خلاقیت خود را به نمایش بگذارید؛ برای مثال بخشی از طرح را روی پارچه ای سفید نقاشی و از آن به عنوان رومیزی استفاده کنید.

انرژی زیادی با خود به همراه دارند و این انرژی را به شما هم منتقل میکنند. ساده ترین راه برای بیان این است که طراحان داخلی طراحی داخلی ساختمان ها را انجام می دهند. میز گلدان و میز عسلی کنار مبلمان را خودم طراحی کردم و به شخصی دادم تا برایمان تولید. پارکینگ ها چه برای فضاهای عمومی طراحی شده باشند و چه اختصاصی برای واحدهای آپارتمانی باشند باید مجهز به سیستم اطفا حریق باشند. معمولا بچهها در دوران نوجوانی زمان زیادی رو در اتاقشون میگذرونن؛ خواب، درس، تفریح یا دورهمی دوستانه و علاقه زیادی هم دارن که استقلال داشته باشن و تمامی وسایلشون در حیطه اختصاصی خودشون باشه. در قسمتهای قبلی به این موضوع اشاره کردیم که بهتره تمامی فضاهای خانه از سبک واحدی پیروی کنن اما وقتی یک جوان یا نوجوان در خانواده دارین، انجام چنین کاری کمی سخت به نظر میرسه، چون اونها میخوان اتاق خواب مخصوص خودشون رو داشته باشن و اگر از لحاظ روانشناسی به قضیه نگاه بکنیم، باید بهشون حق داد و سختگیری نکرد.

سرویس بهداشتی و حمام نسبت به سایر فضای آپارتمان دارای طراحی متفاوت تری است و برای پوشاندن کف سرویس بهداشتی و دیوارها از کاشی ها با الگوهای خاصی استفاده شده است. به همین دلیل در نظر گرفتن مطبخ میتوانست کیفیت غذاها را بیشتر کند. همچنین استفاده از نورهای طبیعی را در نظر داشته باشید. برای کمک به این مساله از نورهای زیرکابینتی هم میشه طراحی داخلی خانه قدیمی استفاده کرد. به عنوان یک قاعده کلی اگر طرح کفپوش اصلی خانه ساده باشد، برای ایجاد کانتراست بهتر است که از آن دسته از فرش در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید که دارای طرح و نقش های شلوغ تری هستند. در نتیجه احتمالا اتاق رو شلوغ میکنن. در نتیجه هر یک از آنها به صرف هزینه هایی نیاز خواهند داشت. اتاق خواب مستر معمولا به بزرگترین اتاق خانه گفته میشه و امکانات بیشتری نسبت به سایر اتاقهای خواب داره. کف سرویس های بهداشتی بین 5 تا 10 سانتی متر بالاتر از کف سایر کاربری ها ساخته می شود؛ به این دلیل که آب جاری در این محل ها به جاهای دیگر خانه راه پیدا نکند. موضوع خیلی مهم در معماری داخلی و دکوراسیون تناسبات هست، شاید با خودتون فکر کنید این مساله خیلی به دکوراسیون داخلی ربطی پیدا نمیکنه اما باید بگم اشتباه میکنید، چرا؟

چرا که رنگهای تیره فضا را کوچکتر نشان میدهند و برای خانههای کوچک پیشنهاد نمیشوند. در بحث دکوراسیون داخلی از سبک های مختلفی پیروی می شود که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند و تاثیری متفاوت بر فضا می گذارند. 10. دکوراسیون روستیک: یا سبک روستایی از جمله سبک های ساده بوده و در آن از سنگ و چوب استفاده بیشتری می شود. از دکورتان برای ایجاد تصوری از آن استفاده کنید! در دکوراسیون های داخلی مدرن برای زینت دادن به محیط از ابزار آلات مدرنی هم چون هالوژن های تک رنگ استفاده می شود. شاید شما سبک بوهمین رو آشفته بدونین، اما اون هم اصول خاص خودش رو داره تا از چنین آشفتگی جلوگیری کنه، حتی با اینکه در نگاه اول اینطور به نظر برسه. بذارید خودش تا حد ممکن در طراحی دکوراسیون اتاقش سهیم باشه؛ از انتخاب رنگ اتاق تا وسایل و … در اتاقهای خواب مستر معمولا طراحی سرویس بهداشتی به نحوی صورت میگیره که دید مستقیم به تخت رو از بین ببره و با باز شدن در، حائلی دید رو مسدود کنه. پس جهت مبل ها باید پشت بر آشپزخانه، درب خروجی و جاهایی که در آن فعالیتی صورت میگرد باشد، معمولا مبلمان به سمت پنجره و نمای بیرون و تلوزیون قرار میگیرند.

تا ظروف مختلف. سلایق در این زمینه متفاوته اما فکر کنم اکثر افراد با نظم در آشپزخانه موافقت بیشتری داشته باشن و در دکوراسیونهای امروزی ترجیح بیشتر در این هست که هر وسیله جای مخصوص خودش رو داشته باشه، اغلب توکار استفاده میشن و در طرح اصلی آشپزخانه حل بشه تا اینکه وسایل هر کدوم تکه تکه در جایی قرار بگیرن. چون در خانههایی که متراژ کافی برای تفکیک این دو فضا وجود نداشته باشه، در واقع نشیمن و پذیرایی در هم ادغام میشن و شاید بعضی باتوجه به فرهنگ و سبک زندگیشون تفکیک این دو فضا رو نپسندن. قیمت بازسازی خانه شیراز در اغلب مواقع با زیاد شدن متراژ بالاتر می رود. وقتی متراژ با نیازها تطابق پیدا کرد، مساله بعدی انتخاب مبلمان اتاق خواب هست که معمولا از یک تخت دو نفره، یک میز آرایش و پاتختی تشکیل میشه، در صورت داشتن فضای بیشتر میز کار یا مطالعه، دراور و … مساله بعدی در قرارگیری تخت خواب این هست که ترجیحا سر تخت نباید زیر پنجره قرار بگیره، چه از لحاظ ایمنی در مواقع زلزله و … “وقتی یک چراغ دکوری و زیبا برای بالای جزیره انتخاب کردیم متوجه شدیم این اثر هنری بسیار سبک و ساده، سر راه قرار می گیرد.