خانه های ویلایی قدیمی تهران که به کافه تبدیل شده اند

به طور کلی دکوراسیون داخلی کافه رستوران ها با کاشی کاری های سنتی، لوسترهای آویزدار و تابلوهای دیواری رنگ و بوی خاصی به خود می گیرد. راه دیگری که رستوران شما می تواند دوستدار محیط زیست شود، استفاده از مواد بسته بندی بازیافتی دکوراسیون داخلی رستوران و فست فود است. در راه اندازی یک کافی شاپ و بازدهی خوب آن عوامل زیادی موثرند که زیر بنای آنها طراحی عالی نما و فضای داخلی کافی شاپ است. نکته این است که ترکیبهای رنگی انتخاب شده توسط شما نباید متکی بر ایجاد یک احساس خاص باشند بلکه طیف وسیعی از آنها را برای حداکثر منافع باید در فضا ایجاد کرد.

این همان پیوند وجودی ما با آجر است که به دلیل عنصر اصلی آن، خاک میباشد. بنابراین افرادی که برای انجام کارهایشان به کافه می آیند یا برای ساعاتی مطالعه و خواندن کتاب، آزاداند آنچه را که می خواهند انجام دهند. بهترین انتخاب در رنگهای خارجی رستوران شما برای ایجاد این شرایط، باید در قسمت تیره، قهوه ای یا آبی دریایی باشد تا علامتی ایجاد شود. برای همین منظور شما باید در ابتدا این مسئله تاثیر گذار در روند کاریه فست فود خود را به کسانی بسپارید که تجربه فراوانی در این زمینه داشته و به اصول طراحی دکوراسیون روز دنیا برای به کار گیری در فست فود و رستوران آشنا باشد .

اما انتخاب رنگ های پاستیلی، مبلمان راحت و چوبی و موسیقی ملایم مشتریان شما را ترغیب می کند که زمان بیشتری را در کافی شاپ بگذرانند. زیرا نردهی چوبی ساخته شده برای فضای داخلی خانه با نردهای از جنس چوب برای تراس یا بالکن تفاوتهای مشخصی خواهد داشت. این ساختمان که در واقع به خانه فخرالمولک معروف است، پر از گچ کاری و آینه کاری و مقرنس کاری است. در فضای اصلی کافی شاپ ما معمولا سه نوع چیدمان داخلی داریم، فضاهایی که میزها و صندلی های آن معمولی هستند و در انواع فرم و سبک ها به کار می روند، نوع دوم کانتربارها به همراه صندلی های پایه بلند هستند و نوع سوم که ترکیبی از این دو نوع می باشد.

در ادامه با ایده هایی عالی گروه مهندسی ساز همراه باشید تا از روز اول کارتان موفقیت را تجربه نمایید. قهوه نوشیدنی مناسب بیشتر گروه های سنی است و وعده های غذایی کافی شاپ معمولا ساده و مقرون به صرفه هستند تا جو را برای اقشار مختلف از جمله دانشجویان، کارمندان و دورهمی های دوستانه مناسب کنند. این امر باعث میشود تا مشتریان بیشتر بمانند و سفارش بیشتری دهند. این باعث میشود مشتری آرامش یابد و ایشان را ترغیب میکند تا مدت زمان بیشتری بمانند. در حوزهی تاثیر رنگ در طراحی، باید بدانیم که رنگهای تیره و خاکی هنگام رنگ آمیزی روی دیوارها با سایههای روشن و همراه با کمی نورپردازی از طیف رنگهای گرم، به مشتریان کمک میکند تا آرامش بیشتری داشته باشند و ایشان را وادار میکند تا بیشتر بمانند. این یکی از دلایل عمده ای است که باعث می شود تقریباً در بسته بندی هر ماده غذایی یا طراحی داخلی فست فود ها از درجات مختلف این رنگ ها استفاده شود. بیشتر رستوران ها و فست فودها دارای دیوارهای قرمز یا زرد هستند یا دارای لوازم جانبی مانند لیوان، فنجان و ظروفی با رنگ قرمز و زرد روی میز هستند.

طراحان در برخی از دکوراسیون رستوران برای ایجاد گرسنگی عطری خاص در ناهار خوری ایجاد می کنند. نور نیز به رنگ زرد است و سعی شده است با نورپردازی خاص با رنگ زرد، حس گرما و انرژی خاصی در رستوران زنده نگه داشته شود. طیف های تیره و یا ترکیب رنگ سبز با دیگر رنگ های تیره و همچنین رنگ های خنثی می تواند بهترین رنگ برای فست فود باشد و تا جایی که می توانید باید از به کارگیری رنگ های آبی و بنفش در دکور فست فودی اجتناب کنید چرا که این رنگ های زیبا باعث کاهش اشتهای مشتریان می شوند. کافی شاپ جایی است که افراد برای معاشرت با یکدیگر به آنجا می آیند یا برای رسیدگی به کارهای شخصی خود به آن جا مراجعه می کنند. چراغهای کم نور در یک کافی شاپ کاربرد زیادی دارند زیرا حس صمیمیت، داشتن فضای شخصی و راحتی ایجاد می کنند. مفاهیم پایه ی طراحی داخلی، رنگ دیوارها، طراحی میز و صندلی، نور و موسیقی، به کافه شما شخصیتی می بخشد که برداشت مردم از کافه شما و مخاطبان هدف را تعیین می کند. طرحهای رنگی فست فود معمولاً به لوگو و رنگ برند شما نیز بستگی دارد.

در اینجا راهنمای جامعی برای آنچه لازم است برای طراحی داخلی کافی شاپ بدانید جمع آوری کرده ایم تا بتوانید برای انجام طراحی داخلی زیبا و منحصر به فرد فضای داخلی کافی شاپ به کار گیرید. لازم به ذکر است که در رنگآمیزیهای رستورانهای کلاسیک، معمولاً از رنگهای تیره بیش­تر استفاده میشود. درینک شربت پرتغال زعفرون هم گرفتیم که بد نبود. میز های چهارپایه چدنی هم تکمیل کننده این میز ها هستند که فاکتور تمیز شدن راحت را به شما ارائه می دهند. علاوه بر این رستورانها برای نگهداری موادغذایی به دستگاههای سردکننده هم نیاز دارند. مدل تجاری کافی شاپ شما بر اساس صرف وعده های سریع و آماده در کافه بنا شده یا ترجیح می دهید که مشتریان شما زمان زیادی را در کافه بگذرانند و به سفارش های بیشتری دهند؟

این کار باعث ایجاد تعادل در رنگ بندی فضای داخلی کافه ی شما می شود و همچنین باعث می شود رنگ ها بیش از حد بر مشتری چیره نشود. انتخاب رنگ تاثیر مهمی در انتقال ایده و سبک شما خواهد داشت، اما در عین حال، شما باید ترکیبات رنگی را در طراحی فضای داخلی کافی شاپ انتخاب کنید که روحیه مد نظر شما را ایجاد کند. طراحی داخلی رستوران باید بخش مهمی از استراتژی بازاریابی رستوران شما باشد، زیرا ظاهر رستوران شما برای نام تجاری شما بسیار مهم خواهد بود. از موارد مهمی هستند که باید در کنار رعایت نکات اصلی و ضروری طراحی دکوراسیون و دیزاین فست فود به آن ها توجه کنید. دکوراسیون رستوران سنتی نیز از جمله موارد دلپسند برای مردم به حساب میآید. در طراحی داخلی کافی شاپ، تأثیری را که هر عنصر به همراه دارد، باید به حساب آورد و نسبتی متعادل را باید در آن ها رعایت کرد تا کار به نتیجه مطلوب برسد. موسیقی یکی از جنبه های کلیدی خلق احساس یک فضای متعادل است. مهمترین نکته در تم رنگی رستوران با رنگ سبز این است که مشتریان را به دنبال غذای سالم و متعادل به درون خود جذب میکند.

در وسط یک روز گرم تابستانی، هیچچیز باعث تغییر نظر سریع مشتریان به خاطر وارد شدن به یک رستوران غیر مطبوع نخواهد شد. در طراحی رستوران سنتی نیز از همین سبک ایرانی پیروی میکنند. اگر چه سرو قلیان به هیچ وجه توصیه نشده و استفاده از آن نیز برای هیچ قشر و گروه سنی پسندیده نیست، اما در کافه رستوران ها قلیان نیز ارائه می گردد و این را می توان بزرگترین وجه تمایز کافه رستوران های ایرانی با کافه رستورانهای خارجی دانست. رفتارهای یک گروه گردشگر مذهبی که در لابی یک هتل در مشهد مقدس، منتظر اتمام مذاکرات سرپرست تیم خود هستند، با رفتار گروه توریستهای خارجی در یک هتل صحرایی یزد بسیار متفاوت است… نظرسنجی ها نشان داده است که وقتی صحبت از کافه ها می شود، مشتریان تأکید بیشتری بر داشتن یک تجربه خوب دارند، نه فقط داشتن یک قهوه خوب و طراحی داخلی کافه. با در نظر گرفتن این موضوع، اکنون می توانید شروع به ساختن برند خود بر اساس ادراک مشتریان و تجربه ای که برای آنها ایجاد می کند، کنید.

استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی کافی شاپ هایی که باید نور کمتری داشته باشد نتیجه عکس میدهد، زیرا رنگ سبز در معرض نور کم نمایانگر تاریکی و افسردگی می شود. ولی بهترین تاثیر رنگ در طراحی را برای سقف کافه شما ممکن است هنوز طیف روشن داشته باشد، زیرا نمیخواهید این مکان به صورت مبهم به نظر برسد. استفاده از سقف آویز های دست ساز و یا آماده و یا گیاهان رونده نیز می تواند به شما در طراحی سقف کمک کند. اگر قصد طراحی داخلی رستوران یا کافی شاپ خود را دارید، تیم ایوان دیزاین به صورت شبانه روزی آمادهی خدمت دهی به شما عزیزان در شهر رشت است. عکس های بزرگ پروتره در قسمت ورودی و مقابل دید مراجعه کنندگان چاپ و نصب شده است.مانند شات هنری گرفته شده در شانگهای که نتیجه همکاری مابین یک معمار و عکاس است.در مجموعه میتوان گفت این رستوران جذابیت،زیبایی لازم را داراست همچنین به جزئی ترین نکات در طراحی توجه شده است و هنر دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالسیم اسکاندیناوی ترکیب شده و رستورانی با دکوراسیون داخلی مدرن ایجاد شده است.

رستورانهای طلایه دار در بهداشت باید از رنگ سبز آرام روی دیوارهای خود استفاده کنند و کمی اشاره به قهوهای مثلا با چوب نیز ممکن است کمک بیشتری کند. نور کم حالتی ایجاد می کند که به مشتریان شما احساس کنند به یک منطقه جداگانه و دور از دنیای روزمره رسیده اند، اما دقت کنید که در کم کردن نور زیاده روی نکنید و نور کافی برای دیدن همدیگر و نور های کوچک و شخصی برای مطالعه وجود داشته باشد. لوگوی قرمز رنگ به غذا نیز به رفتار مشتریان رستوران یا کافی شاپ سرعت میدهد و سفارشات از روی هیجان را تشویق میکند.