اطلاعات و اعداد مربوط به باتری خودرو ! مجله اینترنتی توربومگ | نکاس باتری

بنابراین ابعاد باطری باید به گونه ای باشد که در محفظه مخصوص خود قرار گیرد. این نامگذاری ساختار متمایز و متفاوت هرکدام از این باتری هاست. این دو باتری با یکدیگر شباهت‌ های بسیاری به جز ولتاژ و از نظر ظاهری ندارند؛ در نتیجه استفاده از یکی بجای دیگری اقدامی خطرناک است و می‌تواند منجر به آفریدن حادثه شود.

زمان دهی به باتری جهت شارژ شدن

حافظ باتری از ابتدا با اخذ نمایندگی از کارخانجات معتبر و تعاونی های باتری به دنبال آسایش و رضایت شما بوده و با اولویت در انتخاب با کیفیت ترین محصولات به این مهم دست یافته است. اکنون بار دیگر حافظ باطری با اخذ مجوزات لازم از سازمان اعتماد الکترونیک و فروش آنلاین و ثبت مجموعه در اتحادیه باتری فروشان آماده ارائه خدمات فروش اینترنتی باتری خودرو می باشد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های باتری، ظرفیت آن است و بدون ذکر این پارامتر، باتری را درست معرفی نکرده‌ایم. در حقیقت این پارامتر، بیانگر میزان بار موجود در یک باتری است که این باتری می‌تواند در اختیار ما قرار دهد. هر چه ظرفیت یک باتری بیشتر باشد، مدت زمان دشارژ آن نیز بیشتر است.

آیا می‌توان از باتری خودرو به جای باتری UPS استفاده کرد؟

اطلاعات و اعداد مربوط به باتری خودرو ! مجله اینترنتی توربومگ | نکاس باتری

هنگام خرید، اجتناب از تقلبی نیز مهم است، زیرا کیفیت و پارامترهای اعلام شده به ندرت با واقعیت مطابقت دارند. تشخیص تقلبی با کیفیت کیس، دوشاخه، پایانه های خروجی، عدم وجود کلاهک های محافظ روی آنها، علائم دقیق و برگه اطلاعات ویژه آسان است. بله، ارسال و تعویض باتری برای تمامی سفارش‌ها در شهر تهران رایگان می‌باشد. در این رابطه، Na عدد آووگادرو، e بار الکترون، و F نیز ثابت فارادی است که مقدار آن برابر با 26.8A h/mol است. حال که این ثابت را تعریف کردیم، به سراغ محاسبه‌ی ظرفیت جرمی یک ماده می‌رویم.

در بین برندهای کره ‌ای نیز می توان فالکون، پوما و دلکور را به عنوان بهترین ها معرفی نمود، که استفاده از آن ‌ها در ایران بسیار رایج بوده و مشتریان زیادی دارد. بنابراین زمانی که ظرفیت باتری خودرو بیش از توان سیستم برقی خودرو باشد، در هنگام استارت شدت جریان عبوری از سیستم برق استارت زیاد بوده و باعث افزایش شدید دما می شود. به عنوان مثال برای یک خودروی پیکان، ظرفیت باتری باید A.h 45 تا A.h 60 و برای خودروی پراید و  پژو  نیز حداکثر A.h 60 باشد. برخی از مصرف کنندگان خودرو تصور می کنند اگر یک باتری با ظرفیت بالا در خودرو نصب کنند ، وضعیت استارت خودرو بهتر خواهد شد. این تصور از اینجا ناشی می شود که مدت زمانی استارت ماشین در این حالت کاهش می یابد و موتور خودرو سریع شروع به کار خواهد کرد. ولی این نوع استارتها باعث کاهش عمر سیستم استارت می شود و همین طور به دلیل شدت جریان بالای باتری، عمر چراغ هایی که از باتری تغذیه می شوند،‌ کاهش می یابد.

بهترین برندهای باتری خارجی برای ماشین

هنگامی که صفحات به صورت سری به یکدیگر متصل می شوند مقاومت های هر صفحه Ri4 می باشد که بایستی به محاسبات اضافه شود. این پتانسیل ها بستگی به نوع صفحات و الکترولیت و وضعیت دارند. همانطور که می دانید برای مشخص کردن ظرفیت باطری روش های مختلف با تعاریف و قوانین مختلفی تعیین شده که در ادامه یک به یک هرکدام را بررسی می کنیم. تعداد صفحات باتري، مساحت صفحات باتري، دما، مقدار الكتروليت و چگالي الكتروليت ميباشد. مانند روش قبلي منتها در دماي 32 درجه فارنهايت (تقريبا 7.7 درجه سانتيگراد). البته رابطه اي تقريبي وجود دارد كه ميتوان اين دو عدد (CCA) را به (CA) تبديل نمود.

  • باطری تاب برداشته در واقع می تواند تا حدودی خطرناک باشد زیرا می تواند تَرک بخورد و محتویات شیمیمایی آن در ماشین شما بریزد.
  • این مدل کیفیت بالایی دارد زیرا در تولید آن از صفحه‌ های سربی استفاده شده است؛ به همین دلیل طول عمر بیشتری دارد و توانسته است محبوبیت زیادی بین مشتری‌ ها به دست بیاورد.
  • باتری‌ های مورد استفاده در خودرو ها، نیروی برق را به وسیله فعل و انفعالات مواد شیمیایی ایجاد می‌ کنند.
  • به عنوان مثال ظرفیت یک باتری که می‌تواند برای مدت ۲۰ ساعت جریانی سه آمپری را تولید کند، ۶۰ آمپر ساعت است.