ارز دیجیتال یا فارکس؟ تفاوت و شباهت در چیست؟ کدام بهتر است؟ رمزینکس بلاگ رمزینکس بلاگ-بروکر آمارکتس

بازار مالی فارکس یک بازار غیر متمرکز است که بازیگران اصلی آن بانک ها، موسسات مالی بزرگ، دولت ها و اشخاص حقیقی هستند که در حدود ۷ تریلیون دلار در روز گردش مالی دارد. علاوه بر همه اینها، باید به خاطر داشته باشید کسانی که ارزهای خارجی را معامله می‌کنند، ماهی‌های کوچکی هستند که در میان حوضچه‌ای از معامله‌گران ماهر و حرفه‌ای شنا می‌کنند. علاوه بر نرخ بیکاری، عواملی مانند نرخ خرده فروشی، شاخص خرید مدیران و…هستند که در بازار فارکس و ارزها بسیار مهم و تاثیر گذار هستند. نرخ بهره یکی از مهمترین بخش‌های اقتصاد هر کشوری هست که کنترل و تنظیم آن بسیار مهم است و بر نرخ ارز کشور تاثیر مستقیم می‌گذارد.

نحوه معاملات در فارکس چگونه است؟

ارز دیجیتال یا فارکس؟ تفاوت و شباهت در چیست؟ کدام بهتر است؟ رمزینکس بلاگ رمزینکس بلاگ-بروکر آمارکتس

اگر اخبار اقتصادی مهمی در آن روز منتشر شود، می‌تواند بر موقعیت شما تأثیر بگذارد. درباره «معاملات روز در بازار فارکس چیست» بیش‌تر مطالعه کنید. پس از شروع به فروپاشی توافق برتون وودز در سال 1971، ارزهای بیش‌تری اجازه یافتند تا آزادانه در برابر یکدیگر شناور شوند. ارزش تک تک ارزها بر اساس تقاضا و گردش متفاوت است و توسط خدمات معاملات ارزی نظارت می‌شود. بازار فارکس واقعاً بازاری است که هرگز معاملات آن هیچگاه متوقف نمی‌شود. چنین ویژگی‌ای ممکن است برای بسیاری از افراد یک مفهوم جدید باشد، و البته تکامل یافته و به آنچه که امروز واقعا هست، تبدیل شده است.

زمان مبادلات در فارکس

همانند قراردادهای اختیار معامله، ETF ها نیز در 24 ساعت شبانه روز باز نیستند و خرید و فروش آن ها در بازار فارکس مشمول کمیسیون و سایر هزینه های معاملاتی نیز می شود. یکی از مزیت های مهم دیگر بازار آتی این است که به دلیل استفاده از ضریب اهرمی یا لوریج می توان با داشتن سرمایه ایی اندک وارد معامله ایی با ارزش بیشتر شد و سود زیادی کسب کرد. یکی از مفاهیم مهم در بازار فارکس، معاملات آتی یا فیوچرز می باشد. در این گونه معاملات که براساس اوراق مشتقه صورت می گیرد، خریدار باید در زمان مشخصی در آینده دارایی خاصی که در معامله به آن اشاره شده است را بخرد یا بفروشد. بازار اوراق قرضه، نوعی از بازارهای مالی است که در آن سرمایه گذارها اوراقی را از دولت ها یا شرکت ها خریداری کرده و پس از گذشت مدت زمانی خاص می توانند آن ها را با سود مشخصی به فروش برسانند. به زبان ساده سرمایه گذاران مبلغی را به شرکت ها وام می دهند و آن ها پس از مدتی مبلغ وام را همراه با سود به صاحبش باز می گردانند.

  • فارکس بازاری است که تمام جنبه‌های خرید، فروش و معامله ارز‌ها را در قیمت‌های فعلی یا تعیین شده پوشش می‌دهد.
  • بازار فارکس ویژگی های منحصر به فردی دارد که باعث می شود نسبت به سایر بازارهای مالی در رتبه بالاتری قرار بگیرد.
  • امیدوارم که این مقاله برای شما مفیده بود باشه و در کسب و کارتان و شروع انجام معاملات برای شما راهنمایی جامع بوده باشد.
  • به عنوان مثال در دهه 1970 با افزایش قیمت نفت، تورم در آمریکا سرسام آور شده بود و بسیار شرایط سختی را رقم زده بود.
  • در این بازار، ارزی وجود ندارد که طی یک شب از بین برود و نابود شود.
  • روزانه بیش از چهار تریلیون دلار حجم معاملات ارزش صورت گرفته در بستر کارگزاری های فارکس است.

در عوض، معاملات ارز به‌صورت الکترونیکی از طریق باجه انجام می‌شود، به این معنی که همه تراکنش‌ها نه در یک صرافی متمرکز، بلکه از طریق شبکه‌های کامپیوتری در میان معامله‌گران در سراسر جهان انجام می‌شود. برخلاف بورس ایران که فقط امکان کسب سود با رشد یک سهم امکان­پذیر است، بازارهای مالی مطرح دنیا این امکان را دارند تا در جهت نزول قیمت و درصورت پیش بینی درست روند از آن‌ها کسب سود کرد. همانطور که قبلا هم اشاره شد به این ویژگی دو طرفه بودن بازار گفته می­شود. معاملۀ فارکس شامل خرید و فروش ارزها در قیمت های توافقی می شود.

بعدها معاملات فیوچر (آتی)به بازار اضافه شد که خود نوعی معاملات CFD بود. به‌‌این ترتیب در این نوع معاملات، شما می‌توانستید ارزش یا کالایی را در تاریخ سررسید مشخص و با نرخ قیمت توافقی معامله کنید. کیف پول‌های مجازی نیز روشی دیگر برای شارژ حساب بوده که از معتبرترین آنها می‌توان به پرفکت مانی و وب ورود آمارکتس مانی اشاره کرد. کاربران می‌توانند با افتتاح حساب در این کیف پول‌ها، به راحتی شارژ حساب خود را انجام دهند.